اداری

ساعت ۴ بعد از ظهر،‌ ای-میل:‌

من:‌ نمیدونم مدیرهای بخش فایننس کی کار میکنن. هر وقت از کنار اتاقشون رد میشم، میبینم جمع شدن و دارن حرف میزنن و میخندن.

آلیس:‌ آره. باید دیوارهای بین اتاقهاشون رو بردارن تا راحت‌تر باشن. موندم که کارشون چطور انجام میشه. شاید هم بهره‌وریشون خیلی بالاست.

من:‌ بهره‌وری؟‌! نه اینا همشون مدیرهای خیلی خوبی هستن. مدیر خوب=کسی که بلد باشه کار خودش رو به خوبی بندازه گردن کارمنداش.

البته پرواضحه که من و آلیس داشتیم از حسادت میمردیم که داریم بیست‌وچهار ساعت کار میکنیم و مدیرهامون دیر میان و زود میرن و همیشه مشغول خنده و شوخی هستن. واقعیت اینه که مدیرهای ما،‌ واقعا مدیرهای خوبی هستن و آزادی عمل کافی به آدم میدن و به نظر من کاملا منطقیه که مدیر وقت‌ آزاد بیشتری داشته باشه و بیشتر ایده بده و به نوعی راهنمایی/نظارت کنه. 

این موضوع ایده دادن مدیرها، من رو یاد یک مدیر/مشاور انداخت که هفته‌ای سه-چهار روز میومد شرکتی که من ایران کار میکردم البته و حقوق کلانی هم بابت مثلاً مشاوره‌ای که میداد میگرفت. این آقا از مردهای ریشوی کت‌وشلوار پوش بود (تیپهای مذهبی/متجدد) و علاقه وافری هم به جوکهای پایین تنه‌ای داشت. همیشه در جلسه‌های شرکت (به ظاهر آروم یا با گوشه‌وکنایه) به آقایون حاضر جوکهاش‌رو میگفت و ما هم که البته تو اون جلسه‌ها احتمالا یا برگ چغندر بودیم یا گوشهامون دراز بود. خلاصه که این آقا عادت داشت هر روز یه ایده جدید و غیر عملی معرفی کنه و کلی کار برای ما بتراشه. یه بار که از دستش خیلی جوش آورده بودم رفتم پیش مدیرعامل شرکت که این چه کاریه و اگه پول شرکت خیلی زیاده، من ایده‌های خیلی بهتری دارم که میتونم بابتشون پول بگیرم. مدیرمون گفت:‌ خانم شما که نمیدونین. این آقا کلی رابط داره این‌ور اون‌ور و خیلی از کله‌گنده‌های مملکتی رو میشناسه. من برای اینکه شرکتم بچرخه باید این آقا رو داشته باشم. این رو گفتم که بگم خوشبختانه از این مدیرها من تابحال اینجا ندیدم و البته بابتش هم خیلی سپاسگزار خداوند هستم.

/ 8 نظر / 2 بازدید
مردی با چشمان گرگ

ممممم خب الحمدلله که بهره وری بالاست این ور آب ما همه چیمون به همه چیمون میاد البت

علی

خب...ایشالا مدیر میشی میبینی داستان اونجوری که به نظر میرسه هم نیست.مدیر جنس گرفتاری ها و کار کردنش فرق داره.به نظرم البته...

پاپیروس

من با نظر علی موافقم از یه دیدگاه دیگه نگاش کنی می بینی اونا هم مشکلات خاص خودشونو دارن ------ مرسی عزیزم واسه تبریک :) پٍست مخصوص به اونو گذاشتم روز تولدش پابلیش کنم :) البته یه لحظه از دستم در رفت و پابلیش هم شد و انگار آثارش موند تو گوگل ریدر :) به هر حال مرسی آتوسای عزیز

ilia

همینه که همیشه ی خدا ملت دارن اونجا درجا می زنن و هیچ پیشرفتی نمی کنید ! قدر روابط رو نمی دونید که !

حقوقدان پاریسی

از این مشاور های ریشو نگو که همه جا یکی بود و چقدر حرص درآر بودن.

دارا

بی خود جو نگیردت. تو ایران اسمش بود ژارتی بازی اینجا اسمش هست نت ورکیگنگ. فکر نکن داری تو بهشت زندگی میکنی. مشکل تو اینه که جهان اول رو با یه پیش فرض که همه چی خوبه دار ی نگاه میکنی و در نتجه پشت این فیلتر هر چی هم که بکنن تو پاچه ت برات خوشاینده.

Atoosa به دارا

متنم رو درست نخوندی جناب. من درباره کاریابی حرف نزدم. درسته اینجا کاریابی بر‌پایه نت‌ورکینگ یا همون پارتی بازی خودمونه. اما ندیدم که یه نفر مثلا با دکترای مدل کردانی در زمینه سخت پوستان دریایی بیاد در یه شرکت تولید مکملهای غذایی مشاور یا مدیر بشه فقط به این خاطر که با فلان وزیر رفیقه یا با رفسنجانی شام خورده. بعد هم من گفتم من ندیدم و ندیدن دلیل نبودن نیست لزوما. نکته دیگه اینکه بله من اینجا رو با دیده مثبت نگاه میکنم چون واقعا جای خوبی برای زندگی برای من بوده و از بودن در اینجا لذت میبرم.