دستور آشپزی به سبک چينی- آتوسايی با شرح

مواد لازم (برای دو نفر):‌

شاه میگو تمیز شده (گوشت مرغ یا گوساله)                    هر چقدر دلتون میخواد

گل کلم خرد شده                                                          به روش اندازه گیری چشمی

کلم بروکلی خرد شده                                                    به همون روش بالا

هویج حلقه شده                                                            ایضاْ

قارچ خرد شده                                                             همونطور

پیاز ۸ قسمت شده                                                      ایضاْ

سس سویا                                                                 مقداری

سس سرخ کردنی چینی                                           در صورت وجود

فلفل                                                                      به مقدار دلخواه

ماکارونی                                                              کمی (اگر تونستید مارک کرفت یا لیپتون  با پنیر اضافی  باشه که عالیه) 

شراب یا نوشیدنی غیر الکلی                                دو گیلاس

شمع                                                                دو عدد

روش تهیه: 

ابتدا شروع کنید به تمیز کردن خونه. میزها رو دستمال بکشید. جارو برقی بکشید. ظرفها رو جابجا کنید و خلاصه خونه رو تبدیل کنید به دسته گل. سپس یک دوش آب گرم گرفته و حسابی به خودتون برسید. (خانمها لطفاْ‌ اون شلوار و بلیز گل و گشاد و از تنتون بیرون بیارید و برای یکبار هم که شده دامن تنتون کنید. برای آقایون هم پوشیدن زیر پیراهنی و زیر شلواری یا شلوارک ممنوع میباشد.) بعد شروع کنید به چیدن میز. بشقابهای خوشگلی که مخصوص مهمون گذاشتید رو بیارید بیرون. کارد و چنگال رو بذارید کنارش. دستمال سفره فراموش نشه. گیلاس ها رو قرار بدید و شمع هم در وسط میز بذارید.(هنوز زوده ها روشنش نکنید از الان.)

یک موسیقی ملایم هم آماده داشته باشید.

ابتدا گل کلم و کلم بروکلی و هویج رو بخار پز یا آب پز کنید. (زیاد نپزه که له بشه!) با میگو هم همینکار رو کنید. در این میان به فکر آماده کردن ماکارونی هم باشین.  سپس در یک ماهیتابه سس سرخ کردنی یا روغن ریخته و قارچها رو تفت بدید. بعد از اینکه قارچ اماده شد پیاز رو اضافه کنید و دست آخر هم گل کلم، بروکلی، هویج و میگو رو. فلفل بپاشید و کمی سس سویا (معمولاْ‌ سس سویا به مقاریر متنابهی شور میباشد و نیازی به افزودن نمک نیست). در اینجا غذای شما آماده است.

همسرتون از راه رسیده. موسیقی در هوا موج میزنه. شمعها یه جلوه دیگه به خونه داده.  در یک دیس گرد بزرگ ماکارونی رو بکشید و وسطش رو که خالی گذاشتید پر کنید از مخلفاتی که درست کردید. یک غذا با جشنواره رنگ: زرد،‌ نارنجی،‌ سفید و ....

به آرامی غذا بخورید و یه مکالمه لذت بخش با همسرتون بکنید. به هیچ چیز تلخ یا منفی فکر نکنید و از وجود خودتون،‌ همسرتون و زندگیتون لذت ببرید. اومممممممممممممممممم

پ-ن ۱: من این غذا رو زیاد درست میکنم. سریع آماده میشه. خوش رنگ و بوست و واقعاْ کم زحمت.

پ-ن ۲: هر چند تا بحال دامن نپوشیدم و شمع روشن نکردم ولی الان که فکر میکنم میبینم که باید این کارو هم بکنم.

پ-ن ۳: لذت بردن از زندگی، گاهی همین لحظه های کوتاه هستند. زندگی مشترک یعنی وقت گذاشتن. همه چیز احتیاج به مراقبت داره حتی عشق.

پ-ن ۴: این نوشته تنها برای خانوما نیست. چه خوبه که آقایون هم یه روز از سرکار زودتر برگردن خونه و این کارو برای خانوماشون انجام بدن. (ای آقایونی که این وبلاگ رو میخونین با شما هستم)

/ 7 نظر / 2 بازدید
رضا

سلام و درود بر شما روز میلاد خجسته امام هشتم ضامن آهو بر شما و تمام مومنان مبارک باد ....... امام رضا عليه السلام فرمود : عقل شخص مسلمـان تمـام نيست, مگر ايـن كه ده خصلت را دارا بـاشـد - ـ از او اميد خير باشد ـ از بدى او در امان باشند ـ خير اندك ديگرى را بسيار شمارد ـ خير بسيار خود را اندك شمارد ـ هـر چه حـاجت از او خـواهنـد دلتنگ نشـود ـ در عمر خود از دانش طلبى خسته نشود ـ فقـر در راه خـدايـش از تـوانگـرى محبـوبتـر بـاشــد ـ خـوارى در راه خـدايـش از عزت بـا دشمنـش محبـوبتـر بـاشــد ـ گمنـامـى را از پـر نـامـى خـواهـانتـر بـاشـد ـ سپس فـرمـود: دهمى چيست و چيست دهمى ؟ به او گفته شـد:

a

نه کسی چيزيش نشده فقط ديگه عمرا دوباره اين کارو کنند! مرگ و به چشم ديدن! منم از اين محيطا ميخواممممممم...همسرم که دوره :( به اميد وصال

پريا

سلام.هنوزم مزه مرخ توی فر شما زير زبونمه. اگه ما مردی نداشته باشيم بايد چی کار کنيم؟بازم رمانتيک بشيم؟

پيام

سلام.چه غذای خوش اب و رنگی.هميشه شاد و سر زنده باشين.

شمسی خانوم

سلام. تو هم تاييدی شدی؟!! می بينی انگار اصلا امکان نداره آدم با خيال راحت وبلاگش رو ول کنه بره و وقتی برمی گرده کسی آشغالاش رو نذاشته باشه تو وبلاگ... دهنم آب افتاد. ميگو... هم من دوست دارم هم عباس آقا. بايد خيلی خوشمزه باشه اين جشنواره رنگها. و اون شمعها حتما همه چيز قشنگ تر به نظر می رسه. خوبی گلم؟

شيلريز

راستی آقای ج.ن حسابدار محترم گروه خیلی از این پست استقبال کرد و چون دستاش چرب بود از ما خواست تشکر کنیم

رعنا

به هر جا پامي گذاري عشق بگستران اول از همه در خانه خويش .عشق را به فرزندانت به زن يا شوهرت به همسايه ات نثار کن ... اجازه نده کسي پيش تو بيايد و بهتر و شادتر ترکت نکند. مظهر مهر خداوندي باش .مهر در چهره خود در چشمان خود مهر در تبسم خود و مهر در برخورد گرم خود منتظر حضور سبز تون هستم