فروهر درگذشتگان!

سال نو شد. یه روز قبل از سال نو دچار عذاب وجدان شدید شدم که چرا خونه تکونی نکردم. بنابران آخرین روز سال مرخصی گرفتم و افتادم به خونه تکونی. کم و بیش البته.

بعد تو یه سایت خوندم که ایرانیان باستان از ده روز مونده به عید خونه تکونی میکردن چون اعتقاد داشتن روان درگذشتگان به دیدنشون میاد و میخواستن که خونه و دلهاشون تمیز باشه. خلاصه که کلی خورد تو ذوقم. بعد یه حساب دو دوتا کردم دیدم اولاً روان درگذشتگان ما خیلی خیلی بعیده که سر و کله‌شون تو نورث‌ امریکا پیدا بشه. بعد هم اگه بخوان به اینجا بیان تا برن دید و بازدید بچه‌ها و نوه‌ها و نتیجه‌ها و نبیره‌ها و ... خوب یه چند روزی طول میکشه و همین که بتونن هفته اول عید به اینجا برسن.بنابراین بازهم با امیدواری تمام خونه رو تمیز کردم، هفت سین چیدم و برای روان در گذشتگان هم یه یادداشت گذاشتم به شرح زیر:‌

 روان درگذشتگان عزیز:

 سلام- به خونه ما خیلی خوش اومدین. لطفا از خودتون پذیرایی کنین. حالا که بعد از سالی زحمت کشیدید و اومدین خوب نیست خیلی مته به خشخاش بذارین و زیر مبلها رو نگاه کنید که من تمیزشون کردم یا نه؟‌ البته میتونید پشت یخچال، زیر گاز و کمد لباسها رو چک کنید اما خواهش میکنم که به کشوی پا تختی نگاه نکنید چون علاوه بر اینکه نرسیدم مرتبش کنم خوب نیست که اجداد بزرگوار تا ته زندگی آدم سرک بکشن. ضمنا خواهش میکنم که با هم جر و بحث نکنید که من به کدوم فامیل رفتم که اینقدر بی‌سلیقه‌ام و بخواین من رو از سرتون باز کنید چه بخواین چه نخواین من کرموزومهای هر دو طرف رو دارم و میشه با یه آزمایش دی-ان-ای اینو ثابت کرد*. بهرحال امیدوارم که بهتون تو خونه ما خوش بگذره. (اگه خواستین از سرویس بهداشتی استفاده کنید اون آب‌پاشی که مشاهده میکنین کاربرد دو گانه داره!)

                                                                        دوستتون دارم

                                                                        نوه- نبیره یا ندیدتون!

                                  

بپی‌نوشت:‌ براتون یه سری کاغذ گذاشتم و آدرس خونه رو یادداشت کردم که اگه بیرون رفتین و گم شدین پلیس ارواح بتونه برتون گردونه به خونه.

 

  

/ 6 نظر / 2 بازدید
هوس مبهم

وقتی میخای بخندونی ، میخندونیییاااااااااااااااا

مرد باران

دوست عزیز سلام: فرا رسیدن سال نو رو به شما و خانواده محترمتون تبریک و شاد باش میگم، امیدوارم در کنار همدیگه سالی خوب و پر بار، همراه با سلامتی و سعادت و موفقیت و شادکامی داشته باشید... مرد باران mohammadblogs@yahoo.com http://rainct.blogsky.com سال 1387 هـ.شـ.

رها

وای دختر از دست تو! [قهقهه] حالا اومدن؟ سوغاتی چی اوردن؟ سبزی خشک و گز و زعفرون یه سال آینده ت تامین شد؟

Atoosa

رها جون: والا سوغاتی اینا که خبری نبود ولی شیرینی‌ها رو خورده بودن!!!!!

گلناز

[گل]عیدت مبارک.یعنی به در گذشتگان ویزا میدن بیان اونجا؟؟[نیشخند]