گزينه اول

امروز کارت اهدای اعضا پس از مرگ (مغزی) را امضا کردم.  کارت چهار قسمت داشت:‌

۱- اهدای عضو برای پیوند و یا تحقیقات

۲- اهدای عضو فقط برای پیوند

۳- اهدای همه اعضا به‌جز:‌.........

۴- علاقه‌ای برای اهدا اعضا ندارم.

یک لحظه برای انتخاب گزینه‌ها شک کردم. فکر کردم اگر پیش بیاید که بمیرم خانواده‌ام انتظار چه‌ چیزی را باید بکشند. یک جسد بدون مو،‌ استخوان، قلب؟‌

 میتوانستم پوستم را نگه دارم برای خودم یا شاید بهتر بود گزینه دو را انتخاب میکردم. تحقیقات شاید کمی زیاده‌روی بود.

یک لحظه دستم لرزید.

کمی که آرام گرفتم فکر کردم چه فرقی میکند پس از مرگ. که چه شکلی باشی،‌قلب داشته باشی یا نه؟

و گزینه ۱ را انتخاب کردم...

/ 17 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
آتوسا

تا جايی که من ميدونم اين اطلاعات فقط وقتی در دسترس بيمارستانها قرار ميگيره که مرگ مغزی محرز شده باشه. رها جونم فکر کنم گزينه ۴ برای این باشه که در صورت مرگ مغزی نزديکان ميتونن تصميم بگيرن که عضو اهدا بشه مگر اينکه کسی گزينه ۴ رو امضا کرده باشه.

رها

آهان! راست ميگی ها... يادم رفته بود اينا هيچ کارشون بی حکمت نيست.

رها

نه من فکر ميکنم حتمن اين هفته ميرم. يعنی به اين دوستم قول دادم. حالا بازم بهت خبر ميدم.

امير

سلام .مرسی عزيزم خوبم .اين چند روز کارم زياد بود و وقت کم می آوردم به همين خاطر اوقات بيکاری رو ميخوابيدم تا فرداش انرژی لازم برای سر وکله زدن با ارباب رجوع و پيمانکار و دانشجو داشته باشم

هيچ کس

من هم به اين مساله فکر می کنم...حس خوبيه...و شجاعت می خواد...تا پارسال که به سن قانونی نرسيده بودم....ما که زنده مون به درد نيا نخورد شايد با مرگمون بتونيم به چند نفر زندگی ببخشيم!!!

ترانه

ببین تو دیگران رو نمیتونی عوض کنی. یا باید همونجور که هستند قبولشون کنی یا از زندگیت بیرونشون کنی. خودت رو هم همینطور...آخه تو چرا اینقدر از خودت انتطارات عجیب و غریب داری؟ چرا فکر میکنی باید کامل و بی عیب باشی و تا بتونی به خودت محبت کنی؟ آتوسا جان، چکار میتونستی بکنی که نکردی؟.امکانات ما محدوده . هر کس با توجه به امکانات و شرایطی که داره میتونه عمل کنه نه بیشتر. تو رو خدا با خودت مهربون تر باش.

شمسی خانوم

آتوسا... خوب چرا کاری برای خودت نمی کنی؟ به خدا طول نمی کشه. پاشو! اينجا فونت بولد و بزرگ نداره وگرنه بزرگترين و پررنگ ترين فونت رو انتخاب می کردم! تو رو خدا... به خاطر همه ی مايی که دوستت داريم... به خاطر خود نازنينت يه کاری بکن! کار خاصی نمی خواد بکنی فقط بايد يه بار خودتو از اين چرخه بکشی بيرون. فقط بايد يه بار اون کاری رو بکنی که خسته ت می کنه و حالت رو به هم می زنه... يه بار وقتی خيلی غمگينی بدترين کار ممکن رو بکن: خونه رو تميز کن و برق بنداز. با وسواس... به خدا حالت عوض می شه. نمی دونم... هر کار ديگه ای. اين دستور : من حالم خوب نيست پس می خوابم و گريه می کنم رو نشنيده بگير و نافرمانی کن... آخ! دارم چرند می گم احتمالن. چطور می تونم کمکت کنم؟

nashenas

اول جواب پست؛جمعه ۱۸ آبانتون: سبک کارتون خارق العادس؛ميتونين در عمق تنفر٬در عمق هدايت٬بخندين من شما رو لينک کردم شما هم اگه خواستين عنوان وبلاگم رو می تونين تو خودش پيدا کنين!!!!

nashenas

راستی به نظر من اشتباه کردی همون طور که اشاره کردی بايد خانوادترو هم در نظر بگيری فکر می کنی خانوادت طاقت اينو دارن تا ببخشيد لاشت رو ببينن