Unbreak My Heart

۱- راستش نمیدونم کدوممون دروغگوتر هستیم؟

 تو که همینطوری نشستی و داری داستان می‌بافی و خودت رو چیزی نشون میدی که نیستی و میخوای با این کارت منو تحت تاثیر قرار بدی که جدی بگیرمت و ته دلت هم به ریش نداشته من میخندی که خوب گذاشتمش سرکار ؟

یا من که در نهایت ادب و تواضع حرفات رو گوش میدم و کاری میکنم که فکر کنی واقعاْ مهم هستی در حالیکه هیچکدوم از حرفهات رو باور نکردم و فکر میکنم تنها چیزی که هستی اینه که یه خالی‌بندی و حتی نه یه خالی‌بند خوب، یه خالی‌بند دست دهم،‌ که دستش از همون اول رو شده؟

گاهی فکر میکنم من باید دروغگوتر باشم. اما حقیقتش اینه که نه حوصله بحث با کسی رو دارم،‌ نه میخوام خودم رو اثبات کنم. ترجیح میدم که باور کنی من یه خر واقعیم و این بهم یه برتری حال به هم‌زن میده!

۲- همیشه بخشودن از روی ضعفه یا از روی قدرت؟ من همیشه بخشودم- گاهی فکر میکنم اینکار بیشتر از اینکه از روی قدرت باشه از روی ترسه. البته الان سعی میکنم خیلی آگاهانه ببخشم و این از روی قدرته مطمئناْ. شاید کمی هم غرور پشت سرش باشه.

(این بخشودن خیلی ادبی شد. ولی فکر کنم درست باشه!)

۳- ساعت حدود یک بعد از نصفه شبه. خیلی خسته‌ام از نظر جسمی. خستگی جسمی گاهی رضایت بخشه. امروز اما دوباره یه فرصت دیگه رو از دست دادم. نمیدونم چرا در مصاحبه‌های کاری اینقدر خراب میکنم. بعد از مصاحبه هم دقیقاْ میدونم که خراب کردم اما نمیفهمم کجای کار ایراد داره. فکر کنم اگه کمی استرس داشته باشم جواب بهتری بگیرم. مثل امتحانهای دوره دبیرستان: اونایی که استرس داشتم همیشه نتیجه بهتری میگرفتم. 

* اصلاْ وقت خوبی برای این خبر «نگرفتن کار» نبود. این هفته رو خیلی با امیدواری طی کردم. البته این خبر ناراحتم کرده اما زهی خیال باطل که کاری چنین پیش پا افتاده بتونه جلو پرواز منو بگیره.

۴- آدمها همیشه اعجاب منو برمی‌انگیزند. فکر میکنم انسان موجود عجیبیه. کوچکترین اختراعات رو که میبینم از خودم میپرسم که این فکر چطور به ذهن مخترعش رسیده؟ از آتش بگیرین تا استخراج نفت و رفتن به فضا! اما از همه بیشتر نوشتن منو مبهوت میکنه. وقتی کلماتی رو میخونی که تهِ تهِ دلت رو قلقلک میده. همیشه با خودم فکر میکنم که این فکر چطور به ذهن این نویسنده یا شاعر رسیده.

* خیلی چیزها توی زندگی من هستند که درباره‌شون مطمئن نیستم و فقط یک چیز هست که درباره‌اش مطمئن هستم: خیلی دوست داشتم یه نویسنده خوب میشدم. حیف که ذوقش رو ندارم و پشتکارش رو. اندیشه قوی و تخیل و پشتکار خیلی مهم هستند و من از همه این موراد بی‌بهره.

اعتراف میکنم جسارتش رو هم ندارم.

۵- برای آینده هدف دارم. برای آینده برنامه دارم. موفق میشم بدون شک. امایی نیست، اگر و شایدی نیست. تسلیم نمیشم. زندگی کوتاهتر و مسخره تر از اینه که از ترس فردای کوتاهش امروز کوتاهمون رو خراب کنیم. ترسیدن برای انسان که زندگیش به یک نفس بنده و در کسری از ثانیه میتونه نیست بشه مسخره است. اگر همه راه رو اشتباه هم رفته باشی و اگر هزار بار سرت به سنگ بخوره باز حداقل میدونی که یه راهی هست که اشتباهه. مهم اینه که به زندگی خودت و دیگرون یه نگاهی بندازی، به راههایی که رفتن و نرفتن و تصمیم خودت رو بگیری. آدمهای باهوش چنین میکنند.

۶- خیلی پراکنده نوشتم. ببخشایید! به بزرگی خودتون.

/ 15 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
ilia

چی چه حسی داشت ؟ خرابکاری توی مصاحبه يا زدن مشت محکم ؟ يا ... ( ما يه شيخی داشتيم که قبل از اينکه واصل بشه مريدش بوديم ! می گفت : کرکرهانه موشت زني؟ - به کرکره ها مشت می زنی ؟ - تو بشو تی زنکه ادب بکون ! ـ تو برو زنت رو ادب کن ! ـ )

شمسی خانوم

۱. تو! و تو دروغگوی خوبی هستی. خوب نه به معنای ماهر. به معنای خود خوب. ۲. برای من اين واژه يه کمی بی معناست. تا سر حد شتر(!) کينه ای هستم و نمی بخشم. در ظاهر چرا. در ظاهر اکثر مواقع به نظر می رسه که بخشيدم و حتی ناراحت هم نمی شم. ولی نمی بخشم و اون شخص هزاران بار ديگه کارش رو توی ذهنم تکرار می کنه. من دروغگوی بدی هستم. بد نه به معنای مهارت که مهارتم در وارونه جلوه دادن ها و خندیدن به وقت غم ۱۰۰۰ ه. به معنای خود بد. ۳. می تونم بفهمم لقمه ای که برای تو کمترين حقه به خاطر هيچ و پوچ از دست دادن يعنی چه... ۴. اره فکر کنم شرايطش همونه که تو گفتی. يه کتاب رو داشتم می خوندم به اسم راه هنرمند. نمی دونم اسم انگليسيش چی باشه. نويسنده اش جوليا کامرون. اون می گه همه خلاقن. همه هنرمندن... البته تا آخرش رو نخوندم. يه کم کم کششه! احتمالن واسه همين من يه هنرمند نشدم! ۵. اينو خيلی خوندم. خيلی بهش احتياج داشتم! مث شعار هفته! يادته؟ سر صف می خوندن و ما هی تکرار می کرديم... ۶. گفتم که من کينه ای هستم!!!

محمد صبا (دفتر سبز)

سلام پراکنده است اما درست و متینه... نوشته ای درباره حجاب دارم. خوشحال خواهم شد نظر شما رو بدونم.

ایمان

منظورم از حريم خصوصی اينه که آدم جايی داشته باشه که بتونه بدون اين که در مورد نوشته هاش به کسی توضيح بده بنويسه. و به گمانم وبلاگ - حداقل آن اول هايش- اين خصوصيت داشته!

محمد صبا (دفتر سبز)

سلام آتوسا ممنون از اينکه وقت گذاشتی ، هم نوشته منو هم کامنتها رو خوندی هم نظر کاملی برام نوشتی. من البته با چند تا از دوستان از جمله زهرا و محمد و ... بحث داشتم و توی وبلاگشون جوابشونو دادم. (البته با ديدگاه موافق حجاب و مخالف اجبار). به هر حال ممنون. موفق باشيد.

ilia

بالاخره شوما نمی خوای ما رو از ظلالت ! و گمراهی برهانی ؟!

علی رضا

سلام بلاگ قشنگی داری مطلبت رو هم رندوم خوندم جالب بود موفق باشی يا حق.۳

اشکان

کرونولوژی .

afsoonnn

ببین من هر وقت مصا حبه رفتم و کاری رو با همه وجود خواستم ، گرفتمش. مهم اثرگذار یه. مهم اینه که کاری رو واقعا بخوای ..اونوقت انگار انرژی از و جودت ساطع میشه که مصا حبه گر نمیتونه در مقابلش مقاومت کنه. این تجربه شخصیه.