عشق يا ثروت

پیش درآمد: من یه پسر دایی دارم که خیلی برام عزیزه. یعنی نه تنها برای من بلکه برای همه دخترخاله‌هام که یه دوجین دختر عمه‌اش میشیم عزیزه. این پسر دایی ما وقتی حدوداْ ۷-۶ساله بود یک سری فال ورق یاد گرفته بود - نمیدونم از کی؟- که از طریق اون برای ماها مشخصات همسر آینده‌مون رو تعیین میکرد. نوع فال خیلی ساده بود. خشت نماد زیبایی، پیک نماد ثروت، دل نماد عشق و خاج نماد تحصیلات. بعد عدد ۲ از هر خالی رو جدا میکرد ۳ به ۳ بر میزد و هر خالی که به انتها میرسید(به آس میرسید) فال تموم میشد.

داستان: یه روزی این پسردایی خان ۷ ساله به یکی از دخترخاله‌های ۲۰ ساله پیشنهاد میده که براش فال بگیره. فال به این ترتیب به انتها میرسه که همسر آینده بسیار پولدار خواهد بود ولی از عشق خبری یُخ!!!! دختر خاله هم برمیگرده میگه: «اینکه نمیشه این عشقش خیلی کمه». این بچه کوچولو هم برمیگرده میگه که عشق رو ولش کن. عشق به چه درد میخوره ببین چقدر پولداره.

سوال: آیا بچه‌ها بهتر از بزرگترها میفهمن؟ یا آیا نسل امروز بیشتر حالیشونه؟ یا آیا اصلاْ عشق بهتر است ثروت؟

 شما اگه ازدواج کردین چه معیاری براتون مهتر بود؟ آیا الان هم همون نظر رو دارین؟

 اگه هنوز ازدواج نکردین چه معیاری براتون مهمه؟ 

   

/ 13 نظر / 5 بازدید
نمایش نظرات قبلی
فروغ

سلام آتوسا جان موضوع خیلی جالبیه. به نظر من اين کاملا به ساختار شخصيتی آدمها برميگرده. و تفاوت در اين ساختار که مجموعه خيلی عاملهاست باعث می شه که عامل خوشبختی برای هر آدمی چيز یا چیزهای منحصر به فردی باشه که هیچ کس نتونه یه قانون کلی برای اون بده. برای من عشق به هیچ عنوان با هیچ مقوله دیگری قابل مقایسه نیست حتی عشق در پایین ترین مفهومی که می تونه موجودیت پیدا کنه و همین هم تنها عامل ازدواج من بوده و تا حالا که حدودا سه سال و نیم از این عشق میگذره پشیمون نشدم. امیدوارم همه در زندگیشون بتونن راههایی رو که روحشون رو ارضا می کنه انتخاب کنن. بدون شک و دودلی در این صورت اون راه هر چی که باشه آدم رو خوشبخت می کنه.

ققنوس

با عرض سلام خدمت آتوسا خانم عزيز و محترم شک ندارم که به دليل دقت در «آنچه هست» و نه «آنچه که بايد باشد»، ديد بچه‌ها در بسياری موارد کامل‌تر از بزرگ‌سالان است. مسلما هر نسلی از نسل قبل دانش بيشتری دارد. آنچه من در سن بيست و شش سالگی می‌دانستم الان نوجوانان در سن ۱۶ می‌دانندش. در مورد عشق و ثروت ترجيح می‌دهم نظری ندهم که اصلا در کتاب لغات سرنوشت اين حقير، اين دو لغت بصورت هوشمندانه توسط نگارنده سرنوشت، فيلتر شده!!! من وقتی ازدواج کردم معيارم «عشق» و «تفاهم» بود. متاسفانه به فاکتور «پول» اهميت ندادم و بعد از مدتی «ور» زدن، فاکتور تبديل به فاکت شد و حقيقت پا بيخ گلوی ما گذاشت. بعدش هم نمی‌دانم چی شد که «ت» لغت در رفت و به تبع آن زندگی ما به باقيمانده لغت فاکتور رفت!!! الان فعلا دارم تجزيه تحليل می‌کنم ببينم چی شد که يک همچين بلائی بر سرم آمد (يا از سرم باز شد!!!) فعلا برای هيچ چيز زندگی معياری ندارم. بی‌ادبی من را ببخشائید ولی خودم را در وبلاگ شما خیلی راحت حس می‌کنم. موفق و خوش و سلامت و شاد و سرحال و پر امید باشید. با تقدیم احترام ققنوس

ilia

ما معيار : ۱ـ بيوگی ۲ـ پول به حد کاری ! ۳ـ دور کمر ... ۴ـ دور .... ۵ـ ... ( جنسيت نظر دهنده را معلوم کنيد ! )

دريا

سلام: من هر دوتاشو می خوام

پريا

من که هيچ کدومو نميخوام.فقط آرامش. راستی خيلی مبارکه.

اشکان

به مطلب بهمن کشاورز تو شرق چهارشنبه ۹/۳يه نگاهی بنداز .

afsoonnn

آطوسا جان، مرسی از این که نظر دادی. آره من دیگه میتونم بگم که خوبم.بعداز مدتها حس میکنم انرژی منفی وجودم جاشو به انرژی مثبت داده و اینو دقیقا از برخورد اطرافیان میفهمم. نمی دونم تو اینو تجربه کردی؟ حتی لازم نیست حرف بزنی، انگار یک چیزی از وجود آدم ساطع میشه..بگذریم. حال ما که داره خوب میشه ولی تو چرا عزیزم؟ آطوسا ،با خودت روراستی؟به خودت اجازه میدی که احساساتتو آگاهانه تجربه کنی؟ اون چیه که تو میخوای بهش فکر نکنی؟ اون که ازش عصبانی هستی اسمش آطوسا نیست؟ از روی من صور ت ماهشو ببوس و بهش بگو که دوستش داری و برای همه کرده ها و نا کرده ها میبخشیش. بگو که جز اون تو دنیا کسی رو نداری باشه؟

ترانه

آطوسا . من وباگم رو عوض کردم. من همونیم که براش در مورد ورانشناسی مردها نوشتی. یادیته؟

هما

مسلما زندگی بدون عشق محال.ولی یه چیز دیگه هم هست;داشتن پول و ثروت شاید خوشبختی نیاره ولی نداشتنش بدبختی میاره.