اخباری از اين گوشه دنيا

۱- دادگاه برای تکلیف حضانت شش قلوها: اخبار این چند روز روزنامه پروینس اختصاص داشته به وضعیت ۶ قلوهای ونکووری. البته اگه بخوام دقیقتر بگم الان دیگه چهار قلوهای ونکووری. قضیه از این قرار بود که حدود یک ماه پیش اینجا یه نفر ۶ قلو زایید. در اغلب موارد این چند‌قلو زایی نتیجه استفاده از روشهای باروریه که در این مورد هم همینطور بود. اصولاْ پزشکها بعد از تشخیص تعداد سلولهای تخم بارور شده به مریض خودشون (شما بخونید مادر آینده) اطلاع میدن که میتونه تعداد جنین ها رو کاهش بده به یک یا دو. اینکه آیا این کار انجام بشه کاملاْ به تصمیم مادر ارتباط داره و کسی نمیتونه دخالت بکنه. در این مورد خاص مادر و پدر هر دو متعلق به یک فرقه خاص مسیحی هستند و قبول نمیکنن(امان از این جهل های مذهب!) خلاصه بچه‌ها که تعدادشون ۶ تاست به صورت نارس متولد میشن و این خبر هم در رسانه ها بازتاب گسترده ای داشت (خوب من هم از همین طریق شنیدم). قضیه تا اینجا به خیر و خوبی تموم شد. اما وضعیت این شش‌قلوها زیاد خوب نبود و پزشکها در پروسه درمان لازم میبینن که بهشون خون تزریق کنن. اما مشکلی که پیش میاد اینه که باز هم طبق باورهای مذهبی پدر و مادر این کار گناهه و اونا مخالفت میکنن (باز هم مذهب). در نتیجه ۲ تا از این شش قلوها میمیرن. خوشبختانه دولت کانادا دست بکار شده و فعلاْ‌ بچه‌ها رو از دست این خانواده دیوونه گرفته. آخ که من چقدر خوشحالم که این کارو کردن.  و قضیه فعلاْ در دادگاههاست. البته دولت اعلام کرده که سعی خواهد کرد تا حد امکان از درمان های جایگزین استفاده کنه!

* در شرکت ما تعداد زیادی از کارمندان و البته صاحب شرکت متعلق به همین فرقه هستن. تمام این چند روز من دلم میخواست برم خفه‌ کنمشون. اما حتی نمیشه در اینباره بحث کرد چون ممکنه به کسی بربخوره و بره ازت شکایت کنه. خلاصه که اینطوری بودم14.gif

۲- کمبود بودجه پانصد هزار دلاری برای برگزاری مراسم آتش بازی ونکوور: برگزار کنندگان جشنواره آتش‌بازی ونکوور اعلام کرده‌‌اند که اگر تا دو هفته آینده نتونن ۵۰۰۰۰۰ دلار تامین کنند جشنواره آتش بازی برگزار نخواهد شد و البته این یعنی ونکوور یکی از بهترین جاذبه‌های توریستی رو برای همیشه از دست خواهد داد. شهرهای زیادی در دنیا منتظر هستند تا با اعلام انصراف ونکوور میزبان جشنواره آتش‌بازی بشن. اسپانسر اصلی این واقعه بانک «HSBC» اعلام آمادگی کرده. اما کمپانی بزرگ تلفن اینجا «Telus» امسال قرارداد ۳۰۰۰۰۰دلاری رو تامین نکرده. شهر ونکوور هم با مهیا کردن امکاناتی مثل نیروی پلیس و امکانات جمع آوری زباله از این برنامه حمایت میکنه.

* برنامه آتش‌بازی که من برای امسال شاهدش بودم خیلی قشنگه و در چهار روز برگزار میشه. کشورهای مختلف مسابقه دارن. آمار جالبی در اینباره یادداشت کردم که متاسفانه جا گذاشتم شرکت و بعداْ‌ به این پست اضافه میکنم. خیلی خیلی باعث تاسف خواهد بود اگه از دست بره. 

۳- حنا خانوم دولفین آکواریم بزرگ ونکوور حامله میباشند. این دومین حاملگی این حنا خانوم دوازده ساله است. بار اول کارشناس‌ها خبر دار نبودند و بچه متاسفانه از دست رفت. اما اینبار سعی خواهند کرد که برای اولین بار یه بچه دولفین داشته باشن. (راستی به بچه دولفین چی میگن؟) در مورد پدر این کوچولو هیچ شک و شبهه‌ای وجود نداره چون‌ آکواریوم فقط یه دولفین نر داره!

* راستش این خبر منو خیلی ذوق‌زده کرد. به همه توی شرکت اطلاع دادم و همه آشناها. فکر کنم اگه خبر بچه داشتن خودم رو میشنیدم اینقدر ذوق نمیکردم.

۴- دادگاه پیکتون- قاتل زنان: این خبر رو چندان جدی دنبال نکردم. فقط میدونم که یک این آقای پیکتون یه مزرعه پرورش و کشتار خوک در پورت‌کوکتلم داره و به یک سری قتل زنجیره‌ای محکوم شده. فعلاْ‌ پلیس تونسته فقط ۶-۷ عدد از۴۰-۵۰ قتلی که بهش نسبت داده میشه ثابت کنه و الان برای همین قضیه در دادگاهه. مقتولین اکثراْ زنان خیابانی و از منطقه «وست هیستینگ» که محله پر جرم و جنایت ونکووره هستند.

* از اونجا که این خبر رو خیلی خوب دنبال نکردم اعداد واقعی نیستند. در تمام مدتی که هیات منصفه انتخاب میشدند بهشون اطلاع داده میشد که باید خودشون رو آماده دیدن صحنه‌های فجیع بکنند و ممکنه این دادگاه در سراسر زندگیشون تاثیر بذاره. گاهی خوبه که آدم شهروند نباشه ها!

/ 5 نظر / 2 بازدید
شمسی خانوم

۱. چه خوب که دولت می تونه بچه ها رو از ديوونه ها بگيره. اينجا که اگه نی نی رو بکشی حق داری... البته اگه پدرش باشی! ولی اگه مادر سقط جنین کنه حرامه! ۲. من هیچ وقت آتیش بازی رو با تفریح ندیدم. همیشه وقتی اینجا داشتن آتیش بازی می کردن من پشت ترافیکش داشتم به شانس خودم فحش می دادم. باید جالب باشه... ۳.

شمسی خانوم

راه بيفتی به اين و اون التماس کنی که نی نی بيارن؟ مگه نی نی خودت چشه که نمی خوای بياريش قربونت برم؟

آرمين

مرسی که پيشم اومدی. راستي امام حسين آوردن قديمي شده. از سال بعد قراره خدا خودش بياد و واسه اين فلك زده هاي خاك بر سر عزاداري كنه

آرمين

راستي همين روزا مطلبي منتقدانه در مورد دين خواهم گذاشت. فقط نمي دونم نظرات شخصيم رو دخيل كنم يا فقط به ذكر موضوع بپردازم

اشکان

اين شيش قولوا همون شيش قولوهان که تو بغل مامانی شون خنده می زنن ؟