خیلی بده که دلت گرفته باشه و ندونی چرا. خیلی بده که دلت گرفته باشه و ندونی چرا و نتونی حتی گریه کنی. خیلی بده که نه بدونی چرا دلت گرفته و نه بتونی گریه کنی و نه بتونی بنویسی. روزهای خوبی رو پشت سر گذاشتم پر از آرامش و حتی شاد هم بودم ولی دلم گرفته بود. این از اون موقعیتهاییه که شرح دادنش احتیاج به زمان داره. من فقط یک ربع وقت دارم بنویسم و بعد باید برم سراغ درسام. چیزایی هست که میدونم میرسم و میدونم که فقط و فقط زمان میخواد. اما کو صبر. به قول حافظ: آری شود ولیک به خون جگر شود.

دلم بچه میخواد. فکر کنم بتونم ساعت‌ها دراز بکشم و یه بچه‌رو توی خواب نگاه کنم. توی تبلیغ خمیردندان کولگز نشون میده مادره نوزادش رو میبوسه و نمیدونین چه لذت نابی توی قیافه بچه دیده میشه. انگاری که غیرمنتظره است و برای اولین باره و برای هزارمین بار. (ربط خمیردندون به بچه هم اینه که مادره میگه من باید دندونهای سفید و دهان خوشبویی داشته باشم چون با آدمهای مهمی سر و کار دارم.) یه قسمت وجودم دلش میخواد یه خونه بزرگ و نورگیر و چهارتا بچه و زندگی ساده یه زن. زنی که دغدغه زندگیش بچه‌ها هستن و تمیزی خونه. اما طرف دیگه همیشه زورش میچربه. طرفی که میخواد از من یه پروفشنال بسازه. تعادل مهمه-خیلی-. فکر کنم یه روزی شاید چند سال بعد یکی دوتا از بچه‌ها رو داشته باشم. دلم میخواد دختر باشن. براشون هم عروسک نمیخرم یا آشپزخونه عروسکی. براشون ست دزدهای دریایی میخرم و دایناسور. البته شاید هم خودشون باربی دوست داشته باشن کی میدونه! بچه داشتن مستلزم یه سری چیزای دیگه‌ست. احمقانه است ولی لباس بچه باید خیلی شیک باشه. از آدمایی که به بچه‌ها لباس بزرگ و زشت میپوشونن به این بهانه که دو روز دیگه کوچیک میشه یا پاره میشه متنفرم. میرسیم به مادیات: باید پولدار بود به حد کافی- و یه خونه داشت با باغچه و و قبل از اون باید یه پروفشنال شد. و قبل‌تر از همه اونا باید یه کَمَکی دانایی داشت. یه بینش. یه ثبات. احمقانه‌است. این چیزیه که آدم باید قبل از سی سالگی بهش برسه. خیلی مسخره است که دارم سی ساله میشم و هنوز خیلی چیزا هست که باید یاد بگیرم. یه زن سی ساله باید پخته شده باشه نه؟ پس من چرا هنوز اینقدر خام هستم و اینقدر چیز هست که توی این دنیا نمیدونم. یک دقیقه هم از ۹ گذشت. یعنی وقتم تموم شده. یه سوالی هست که خیلی اذیتم میکنه این روزا. مامان سی سالگی چه حسی داشته. این از اون سوالهاست که نمیشه پشت تلفن پرسید و حتی رو در رو. چه زندگی گندیه که نمیشه جواب ساده‌ترین سوالها رو هم پرسید. باید پخته میبودم نه؟ پس چرا هنوز اینقدر خام هستم؟!

زندگی گندیه خلاصه این روزها!4bjcok8.jpg

اینم عکس دریاچه کوچیکی که نزدیک خونه ماست و البته خیلی نزدیکتر به محل کار من. در واقع باید فقط رفت اونور خیابون تا وارد پارک شد. روزای آفتابی دلم میخواد عوض رفتن سرکار برم اینجا.

/ 10 نظر / 2 بازدید
پدر(نم‌نم)

تازه چند سال ديگه می‌خوای بچه‌دار بشی؟...سی سالگی يکم دير نيست؟...منظورت از پروفشنال چيه دقيقا؟

اميرحسين

زندگی آن‌قدر‌ها هم که فکر می‌کنيم جدی نيست٬ بيائيد شوخی را کمی جدی‌تر بگيريم ...

متهم

سلام وبلاگ قشنگي داري. اميدوارم موفق باشي خوش بحالت، نه بخاطر قشنگي وبلاگت خوش بحالت، نه بخاطر زنده بودنت خوش بحالت، بخاطر آزاد بودنت بدا بحالم، چون فقط تا چند روز ديگه آزادم! اميدوارم که تو اين مدت کمي که مي تونم به وبلاگم سر بزنم، شما رو هم ببينم. در ضمن خوشحال مي شم که با هم تبادل لينک کنيم به اميد ديدار، اي انسان آزاد

آتوسای عزيز فکر نمی کنی خيلی به خودت سخت ميگيری؟سي سال هم سن زيادی نيست!!!!!!!!!!

ميم

جانا سخن از زبان ما مي‌گويی...

عکسات به پهنای صورتت بزرگه( نون بربری بدم خدمتتون

آتوسا

بدون نام عزيز: نگرفتم منظورت چيه؟!

ققنوس

با عرض سلام خدمت شما آتوسا خانم اين پستت را خواندم. به تو تبريک می‌گويم. رسيده‌ای بر سر يک سه راهی، زن سنتی، زن مدرن، ترکيب صحيح آن دو. اميدوارم هرکدام را انتخاب می‌کنی با چشم باز و با دقت کامل باشد. هرکدامش را انتخاب کردی مهم نیست. هیچ عیبی هم ندارد. فقط با دید باز باید باشد. همین. مطمئن هستم موفق خواهی شد. راستش بعنوان يک مهاجر من فکر می‌کنم حرفهائی که زده‌ای قسمتيش بخاطر اين باشد که جا افتادن در جامعه جديد زمان و انرژی زيادی از آدم می‌برد. کاملا درک می‌کنم که چه می‌گوئی. مراقب باش که اينجا ممکن است همه انرژی و نشاط‌مان از دست برود. هرطور که می‌دانی به خودت و همسرت و دوستانتان برس و سعی کن نشاط خودت را حفظ کنی. از سی سالگی گفته‌ای. با عرض معذرت آنچه که در ذهن ما کرده‌اند که تا فلان سن بايد فلان طور بشوی و بهمان طور اشتباه است. اينجا سن و سال مطرح نيست. سی سالگی هم برای خانمها و هم برای آقايان سن و سال جوانی است. نگران هيچ چيز نباش. با تقديم احترام ققنوس (کلی حرف برایت داشتم که کامنت گیرت اجازه نمی‌دهد! می‌گوید پرحرفی موقوف!)

شمسی خانوم

آره يه بچه... ولی من اين روزها به اين فکر می کنم که اگه بچه آويزون شد به اين همه بدبختی که دارم... اگه تازه اون موقع فهميدم که بدبخت تر از اونی هستم که فکر می کردم... اگه ... من به شدت می ترسم. من دلم نمی خواد بچه م دختر باشه...واسه اين که من به شدت دختر بودم و حالا هم يه زن تماما زن توی وجودم داره خودش رو تيکه پاره می کنه. می فهمم با دل غمگين خنديدن و شاد بودن يعنی چی...

آفتاب گردون

There's never a perfect time to have a baby.Realistically, some times are better then others, but if you keep waiting for the perfect time, you'll be waiting forever.