یکی از زنان حرمسرا

در طالع‌بینی متولدین خرداد نوشته شده که متولدین این ماه چند شخصیتی هستند و اگر شما یک زن خردادی داشته باشید انگار یک حرمسرا دارید با شخصیت‌های مختلف. البته من قصد ندارم که همه چیزهایی که در این طالع‌بینی‌ها برای متولدین خرداد نوشته شده بنویسم (حتماً اگر بخواهید کاملش رو خودتون میتونید پیدا کنید) اما میخواهم به عنوان یک خردادی اعتراف کنم که این قضیه تا حدی درسته. آدمهای مختلفی در درون من زندگی می‌کنند. هر روز یکی زنده میشه و دیگری رنگ می‌بازه. البته شاید همه آدمهای دیگه هم در درونشون شخصیتهای زنده و مرده زیاد داشته باشند.

بهرحال، از بین این زنان حرمسرا، یکی هست که من خیلی دوستش دارم. این زن بسیار ساده‌است. یک جور امیدواری خاص درونش هست. یک جور روشنی که نمیشه وصفش کرد. این زن، خونه‌اش رو تمیز میکنه و از دیدن ظرفهای شسته و آشپزخونه تمیز لذت میبره. گرفتار هیچکدوم از سوالهای ریز و درشت درباره هستی،‌ زنده بودن و ادامه حیات نمیشه. برای به حرکت در‌آوردن این زن احتیاج به هیچ دلیل ریز و درشتی نیست. حتی میتونه قبل از زنگ ساعت بیدار بشه و به زندگی لبخند بزنه. این زن با یک لبخند به لب، به آینده فکر میکنه و همه چیز بی‌اندازه براش آسون و ساده میاد. آینده براش یک امر محتومه که اصلاً‌ ترسناک نیست. حتی یکنواختیش و معمولی بودنش بسیار لذت‌بخشه. توی ذهنش نقشه میکشه برای خونه‌تکونی عید،‌ تمیز کردن کمدها، مهمونی دادن و درست کردن شیرینی. حتی در خیالاتش به داشتن یکی‌ - دو تا بچه، یک سگ هم فکر میکنه. خودش رو تصور میکنه در نقش مادر، در حال بازی با بچه‌ها، در حال قصه خوندن...

این زن رو از بین تموم زنهای حرمسرا بیشتر دوست دارم. وقتی هست آرامش مطلق درونم هست. هیچ فکر سیاهی قشنگی رویاهام رو خراب نمیکنه. اما این زن همونقدر که کامله، همونقدر هم عمرش در وجود من کوتاهه. یک شب میخوابه، و صبح دیگه بیدار نمیشه. چقدر به زنهایی که همیشه این زن رو در وجودشون دارن حسودی میکنم. اگر فقط کمی بیشتر در من زندگی میکرد؛ این زن-زن ایده‌آل زندگی من.

/ 9 نظر / 11 بازدید
حقوقدان پاریسی

فكر مي كنم لازم نيست حتما متولد خرداد بودد تا يكي از همين زنها رو در وجود داشت.

خاتون

خب مي‌گم بريم يه زن از هميني كه دلت مي‌خواد واسه‌ت بستونيم :)

ترانه

اگر فقط همین یک زن در وجودت زندگی میکرد ،تنوعی هم نبود. بعد از مدتی برای خودت و مخصوصا صاحب حرمسرا تبدیل به موجود قابل پیش بینی و خسته کننده ای میشدی.یکی از جاذبه های یک زن غیر قابل پیش بینی بودن و اسرار آمیز بودنشه.

شبنم

خوش به حالت لااقل یه زن خوب توی وجودت هست.

مهسا

وبلاگتون رو دوست داشتم. دارم ته آرشیوش رو در می یارم! :) پاینده باشی همشهری. ولی یه حسی می گی هم مدرسه ای هم بودیم...شاید! دنیا کوچیکه.

مهسا

البته فکر نمی کنم همدیگرو بشناسیم. من فرزانگانی بودم. گفتم شاید هم مدرسه ای بوده باشیم. در هر حال حس هایی که توی وبلاگتون ازشون صحبت می کنید، حسهای مختلف دور از خانه بودن و ...خیلی خیلی من باهاشون هم ذات پنداری می کنم. امیدوارم که همیشه سلامت و شاد باشید.

SARA

cheghadr ghashang bood va cheghadr dorost , dar morede man ke kamelan segh mikoneh