تابستان خود را چگونه گذراندید؟

ویستلر - بخش دو:‌

روز دوم در ویستلر ما تصمیم گرفتیم به ماجراجویی‌هامون ادامه بدیم و بعد از بحث بین فعالیتهای مختلفی که میشد انجام داد همگی روی رفتینگ (Rafting) توافق کردیم. یکی از شرکتها خوشبختانه آخرین تور دور تابستان رو برگزار میکرد و ما تونستیم که از اونها وقت بگیریم. در اینجا هم مثل اسب‌سواری از ما امضا گرفتند که مسوولیت هر اتفاقی به عهده خود ماست. بعد هم به ما لباسها و کفشهای مخصوص دادند. این لباسها خاصیت کامل ضد آب ندارند اما وقتی خیس میشن یک لایه آب بین بدن و لباس قرار میگیره که خاصیت عایق پیدا میکنه و از نفوذ سرما جلوگیری میکنه. بعد با اتوبوس به دریاچه‌ای به اسم دریاچه سبز رفتیم. و از اونجا وارد قایقهامون شدیم. در هر قایق ۶ نفر به علاوه یک راهنما قرار گرفتن. درجه سختی رودخانه‌ای که ما انتخاب کرده بودیم بین ٢ و ٣ بود که برای مبتدیها مناسبه و احتیاج به مهارت زیادی نداره. در ابتدای راه لیدر گروه به ما آموزشهای ابتدایی داد مثل نحوه پارو زدن، اینکه در موقع خطر چطور پاروها رو محافظت کنیم و اگر افتادیم در آب چه اقداماتی باید انجام بدیم و چطور به همدیگه کمک کنیم. یکی از نکات جالب اینه که اگر کسی در آب بیفته لیدر به کمکش نمیاد و باید یار خودش بهش کمک کنه و البته دلیل خوبی هم داره که اگر لیدر که در پشت قایق میشنه و جهت رو تعیین میکنه هدایت قایق رو رها کنه و به کمک یکی بره،‌ جون سایر افراد رو به خطر انداخته. لیدرهای قایقها افراد خیلی جالب و پرانرژیی بودن و لیدر ما یک دختر ژاپنی شاد و سرزنده بود. بعد وارد رودخونه شدیم در قسمتهای آرومتر دوباره چیزهایی که آموزش دادن تمرین کردیم و بعد قسمت جالب ماجرا آغاز شد.

قایقرانی در یک رودخانه نسبتا خروشان یک تجربه منحصر به فرده که هیچ کلمه‌ای در وصف میزان هیجان و زیبایی اون نمیتونم پیدا کنم. زیبایی وحشی طبیعت با موجی که سرراهت قرار میگیره و سنگهایی که سر از آب بیرون آوردن آدم رو کاملا در اختیار میگیره. جایی که سعی میکنی بین طبیعت و بودنت توازن برقرار کنی. وسط راه بارون هم شروع شد و به ماجراجویی ما لذت ویژه‌ای داد. انگار که وسط ابرهایی که تا زمین کشیده شده بودند معلق بودیم. این هم یکسری از عکسهای این ماجراجویی:‌

این آقای خوش‌تیپ با کایاکش به اصطلاح بلد راه بود. قبل از همه حرکت میکرد و مسیر تعیین میکرد. لیدر ما گفت که درسته این آقا خوش‌تیپه اما اگه افتادیم توی آب فقط طنابی که به قایقش وصله رو بگیریم و به پشت دراز بکشیم و سعی نکنیم بغلش کنیم. (فکر کنم از حسودیش گفت!!!)

 

 این هم وسط رودخانه خروشان. اگر گفتید کدوم یکی من هستم. به نفر اولی که حدس درست بزنه جوایز نفیسی به رسم یادبود هدیه خواهد شد.

 

/ 12 نظر / 2 بازدید
نمایش نظرات قبلی
شمسی خانوم

چون شبیه منی... هوووم... اونی که کلاه سفید داره و داره از خنده غش می کنه! البته منظورم لیدر حسودتون نیستا! خیلی سفرنامه ی جالبی بود. همیشه خوش باشی.

IP

تا حالا به خودكشي فكر كردي؟

میترا

سلااااااااااااام بابا جای ما حسسسابی خالی بوده.خوش باشین.به منم جایزه میدی کلاه سفید خندون ؟[زبان]

پاپيروس

قالب نو مبارك اسب سواري و تجربه ي سفر با قايق هم مبارك :) هر تجربه ي نويي مبارك باد مي خواد، مگه نه؟ اگه بدوني چقدر دلم يه سفر مي خواد پر هيجان و اين جوري كه وصفش رو نوشته بودي، اسب باشه و رودخونه باشه و قايق و كلي آدماي شاد و سرزنده و منم هم باشم :) خب لطفش به اينه كه من باشم وگرنه اين همه المان واسه چي بايد باشه؟ :) خب دلم من خواسته جونم بايد خودم هم باشم ديگه جاي ما رو كه خالي كردي خانوم جان؟ :) تازه ما واسه جايزه دوستمون رو لو نمي ديم :) ما كه مثل بقيه نيستيم چشمشون به اون جايزه باشه (حالا جايزه چي هست مي ارزه ما هم لو بديم دوستمون رو؟)

ترانه

منم میگم اون کلاه سفیده خندون.[لبخند]غالب نو هم مبارک.رویای کوتاه مدت منم اینه که یکروز بیام طبیعت زیبای ونکوور روببینم

هانا

قالب نو مبارک[چشمک]منم دلم یه سفر می خواد[قلب]

آتوسا

خوب. تا بحال هیچکس جواب درست نداده. راهنمایی میکنم:‌ 1- کلاه من سفید نیست. 2- به لیدر یه نگاه بندازین.

رها

شاید چیز بیشتری برای گفتن نباشه. اما تکرار حرفایی که قبلن گفته شده هم باارزشه. چون هر کس از دریچه ی چشم خودش دنیا رو میبینه. این جمله ی بالای وبلاگت رو میگم. عکست خیلی هیجان انگیزه. [لبخند]

آتوسا

ترانه جون:‌ هر وقت خواستی بیای قدمت روی چشم. تابستون بهتره چون بارونهای بی‌پایان اینجا شروع شده دیگه.

آتوسا

خوب چون هیچکس نتونست حدس بزنه جواب مسابقه رو اعلام میکنم. جایزه هم به خودم میرسه. به نظر شما این لیدر شبیه ژاپنی‌هاست؟! من تو قایق بعد از این هستم![نیشخند] (خیلی شوخی لوسی بود البته!!)