آیا به مسوولیتهایی که در برابر خودمون داریم عمل میکنیم؟‌ چقدر مواظب سلامت جسمی و روانی خودمون هستیم؟ چقدر به خودمون به عنوان یک موجود زنده و یک انسان ارزش قائل هستیم؟ چقدر به فکر خودمون هستیم؟

خوبه که یه لحظه درنگ کنیم و از خودمون بپرسیم کاری که انجام میدیم چقدر بهمون کمک میکنه که انسان سالمتری باشیم یا چقدر به ما صدمه میزنه؟ خوبه که گاهی به افکار و احساساتمون هم نگاهی بندازیم،‌ بررسی کنیم و ببینیم که چقدر سالم هستند.

ما در برابر خودمون بیشتر از آنچه که فکرش رو میکنیم مسوولیم.

/ 10 نظر / 2 بازدید
بدون نام ۱

آتوسا جان آدمهایی که سلامت روان ندارند تو اين دنيا فراوانند.برای آن شخص هم متاسفم که وقتش را تو اين دنيا اينجوری ميگذرونه .ديروز از طريق وبلاگت ديدم.ولی از اين پستت خيلی ممنونم.

رها

هيچی مثل افکار و احساسات غلط به آدم ضربه نميزنه.

بله - ميشه گفت در حد خوبی - بسيار زياد - همونقدر که به فکر بقيه هستم (يعنی زياد ) - واقعا خوبه - خوبه به همهی سوالهای پستت جواب دادم .ولی جان من اين تن بميره اگه يکی خودشو بکشه يعنی همه ی اينا رو نداره

امير مسعود

تودوری آن قدر دور که برای رسيدنت هزار پای رويا کم است . دو پا برای هزاران قدم عدالت نيست . می آيم ... آنجا که ايستاده ای ... نماندی رفتی ...

a.m.s

بله - ميشه گفت در حد خوبی -زياد - همونقدر که برای بقيه قائلم (يعنی زياد) - همونقدر که به فکر بقيه هستم ( يعنی زياد ) . خوبه - واقعا خوبه ولی جون من اين تن بميره منظورت اين نيست که اگه يکی خودش رو بکشه اينها رو نداره .

a.m.s

سلام به يگانه خورشيد پهنه ی وب وآسمان ما ؛و پوزش فراوان ازبابت اين که ۱۱ کامنت آخرت بی جواب موند .من بی تقصير بودم .آدرس ايميل ام رو گذاشتم بهم ميل بزن تا برات بگم آنچه که نبايد را.ودر ضمن فحش هايی رو هم که تو دلت بهم دادی برام بنويس آخه يه دوره روان شناسی فحش رو گذروندم .( تو اين چند روز ) . اينم برای اينکه يه دوست بد رو ببخشی : نزديک شو اگرچه نگاهت ممنوع است زنجيره ی اشاره چنان از هم پاشيده است که حلقه های نگاه درهم قرار نمی گيرند دنيا نشانه های ما را در حول وحوش خود ديده است و چشم پوشيده است . نزديک شو اگر حضورت ممنوع است . پ.ن : اين کامنت برای پنجمين بار کلمه به کلمه نوشته شد ( برق ؛ دی سی ؛‌ريست ؛ .)‌ پ.ن ۲ : به بلاگم سر بزن يه پست جديد داره .

ققنوس

با عرض سلام خدمت آتوسا خانم محترم و گرامی اين پست اخير سرکار باعث اين شد که با کمال سرافکندگی پيش خودم اعتراف کنم که تقريبا هيچگاه در زندگی‌من جسمم و روانم از اولويت برخوردار نبوده‌اند. الان هم که به ميان‌سالی رسيده‌ام متاسفانه هم قهوه زياد می‌خورم هم زندگی را بدون سيگار و الکل قدری کسل کننده می‌يابم. غذاهای چرب که از بچگی عشق من بوده‌اند و ورزش در کتاب لغات زندگی من تعريف نشده باقی مانده!!! تنها کاری که تازگی برای سلامت جسم خود انجام داده‌ام مقيد کردن خود است به خوردن يک کاسه نسبتا متوسط سالاد سبز در هر روز. جالب است که از وقتی اين کار را می‌کنم احساس سبکی بيشتری در طول روز دارم. کمد افکار و احساساتم که مثل کمد آقای «وپي» در کارتون تنسی تاکسيدو است. در هر حال ممنون که در ميان اين همه غوغای زندگی لحظه‌ای

ilia

می گم اين آب و هوای غربت عجب ذهن آدمو شفاف می کنه ها ! ما که اينجا مطلقا از اين سوال های اساسی نمی پرسيم ! از اونجايی که من فکر می کنم تنها در برابر خودم مسولم اصلا به سلامتی فکر نمی کنم !

‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌قورباغه درختي

سلام. من هميشه سه چهار تا پست عقبم وقتی موفق می شم همه رو با هم می خونم. شش هفت ماهی هست که به اين مسئله فکر می کنم. اما تازه دارم به نتيجه می رسم. راستی منم به خودم شک دارم هر کاری می کنم از بين نمی ره. کلافه ام کرده. خب من سعی دارم هر کاری رو برای بهتر بودن انجام بدم. يه کم اراده و تلاش و اينا می خواد سخته....

amir.m.s

az inke be man mail zadi khaili mamnonam , nakone mikhasti yalafi koni .man on ye hafteh vaghean gir bodam ...