دیروز عصر همسر رو گذاشتم فرودگاه و رفتم پیش دوستانم برای شام و به خونه برنگشتم تا حدود یک ساعت قبل. حدود سی‌وچهار ساعتی هست که خونه نبودم. در این مدت شام با دوستان رفتیم بیرون، بعد یک پیاده‌روی کوتاه در انگلیش بِی، بعد خنده و شوخی خونه دوستمون،‌ بعد قرار شد که من شب بخوابم اونجا تا فردا با هم بریم کیتزیلانو برای شنا، بعد صبح رفتیم خرید و بعد ناهار خوردیم و بعد رفتیم شنا و بعد رفتیم یه جای اسکاشیا برای والیبال ساحلی و بعد عوض والیبال اول ما دخترها رفتیم پیاده‌روی و بعد مدام هله هوله خوردیم و بعد باربکیو برای شام درست کردیم و بعد من با پسرها روی چمن فوتبال بازی کردم و بعد قرار شد بریم کافی بخوریم ولی در نهایت به خونه دوستم برگشتیم و اونجا کیک و قهوه خوردیم  و بعد هم بالاخره من بعد از چهل دقیقه رانندگی رسیدم خونه.

در این یک ساعت با همسر که دیگه رسیده ایران تلفنی صحبت کردم، حموم کردم، کرم به سر و تن مالیدم، نخ دندون کشیدم،‌ مسواک زدم، موهام رو خشک کردم،‌عطر زدم و بالاخره الان در سکوت تونستم بشینم و بنویسم.

وقتهایی که تنها هستم رو یه جورایی دوست دارم. سکوت یه جورایی سنگین و کشدار سایه میندازه روی قلب آدم. بعد یه احساس ترس و در عین حال اطمینان تمام تنم رو فرا میگیره. یه جریانی از اینکه خودت هستی و خودت و کارهایی که باید انجامشون بدی و چیزهایی که باید مواظبشون باشی و ثانیه‌هایی که در سکوت خونه میتونی گذشتشون رو بشنوی توی تنم چرخ میزنه. معمولا چراغهای کمتری روشن میکنم و تلویزیون هم روشن نمیکنم. اگر بخوام صدایی باشه‌ وقتهایی که تنها هستم رادیو گوش میکنم .

از سکوت که بگذریم من الان ‌آنچنان خسته و خواب‌آلود هستم که حد نداره فقط همه این داستان رو تعریف کردم که بگم بعد از سی‌وچند ساعت فعالیت،‌ خوش گذرانی و بودن با دوستهایی که دوستشون داری -هر چقدر هم خوش گذشته باشه- برگشتن به خونه لذت بخشه!

 

 

/ 5 نظر / 7 بازدید
فرید

سلام بر تو ای هموطن ایا از پس مخارج زندگی خود بر نمیایید؟؟ ایا دنبال یک راه حل برای غلبه بر مشکلات مالی خود هستید؟ ما برای این مساله مشترک همه یک راه حل داریم. درباره کمپانی پارمیس که بصورت قانونی در ایران ثبت شده چیزی شنیدی؟ میخواهی ماهی 5تا8 درصد سود بگیری؟ میخوای سرمایه هات توسط بانک تضمین بشن؟ میخواهی از درامد بازاریابی ماهانه10ها ملیونی استفاده کنی؟ و خیلی چیزای دیگه از سایت ما دیدن کنید

آنن

منم تنهایی و سکوت رو دوست دارم. بهتره بگم اصلا جز نیازهای هر روزه ام هست. اما نه طولانی مدت. [لبخند] خوش باشی آتوسا جان

اشکان

enjoy yourself!

علی

فقط برای مدتی خیلی عالیه...بخصوص زمانی که زندگی مشترک داره آدم این سکوت ها خیلی عالیه