روزهای آفتابی رو دوست دارم. روزهایی که لبخند نزدن غیر ممکن به نظر میاد. میرم بیرون. دور دریاچه پیاده‌روی میکنم و به سر و گوش سگها دست میکشم میذارم که دست و صورتم رو لیس بزنن و از بس که هنوز عادت ندارم به اینکار، وقتی میرسم به خونه یه راست میپرم توی حمام.
راستش رو بخوای اصلاً امروز خونه رو که مرتب میکردم این ام-پی-تری پلیر هم گوشم بود * و من همینطور که آهنگ‌های شاد گوش میکردم به تو فکر میکردم و به خودم و به زندگی. میدونی آهنگهایی که گوش میکردم خیلی عجیب غریب بودن. یکی از این جهت که اصلا نمیدونستم این موزیکها رو دارم  و نمیدونستم که اصلا خواننده کیه (احتمالا از این خواننده‌های جدید که یه روز میشنوی و فردا فراموش میکنی)و بیشتر بخاطر مضمونشون بود راجع به یه چیزی مثل «تو حواست جای دیگه است تو خودت نمیدونی بخدا». نمیدونم متوجه شدی یا نه که این روزها چقدر آهنگهای مربوط به اینکه من رو سرکار گذاشتی و با یه یار دیگه رفتی و یا با من هست اما دلت با یه نفر دیگه‌اس مد شده؟ شاید درد فراگیر جامعه دورروی ماست که حالا از پشت در مشروب خوردن و در اداره نماز خوندن گذشته و حالا همین دورویی تو زندگیمون هم داره چنگ میندازه و در عشقمون هم و در نفس کشیدنمون هم. بهر حال.
بعد فکر کردم که من هم همینم. من هم گرفتار ترس و دورویی هستم. کمی با تو و بیشتر با خودم. میدونی من میترسم و همه وجودم رو با ترسم تاخت میزنم و باز هم کمه. باز هم بدهکار ترسم هستم. بعد دیدم که سراسر زندگی - اگر مفهوم عشق خواستن رضای معشوق باشه - من همیشه عاشق بودم و تو همیشه معشوق. هرچند که همیشه تو بودی که از دوست داشتن دم زدی و من از سکوت. و دیدم که همیشه نقشها برعکس بازی شدن. بعد فکر کردم که باید همیشه بازی کنم؟‌ همین نقش معکوس رو هزار بار بیشتر از هزار بار؟‌ میدونی که کار خونه چطوریه دستت میچرخه صدای شرشر آب یا خش خش جاروبرقی یا بوی مواد شوینده، اما ذهن آدم همیشه یه جای دیگه‌اس. راستی ذهن من همیشه یه جای دیگه بوده؟ تمام این سالها؟‌بعد میدونی فکر کردم به اینکه من بازی میکنم این نقش معکوس رو. میذارم که تو ادای عشق دربیاری و من عاشق باشم.
میدونی چقدر بی‌انصافیه همه حرفهای بالا در حق تو؟! من میتونم اینطور غیر منصفانه چشمام رو به اون نگاهت ببندم و فکر کنم که داری بازی میکنی؟‌ باز هم ترسمه که حرف میزنه شاید و دورویی ناخواسته‌ام. نه اون کسی که بازی میکنه همیشه منم. اون کس که ادا در میاره همیشه منم. کاش میتونستم بهت بگم و کاش میتونستی که یه بار باور کنی که دارم حقیقت رو میگم......................

/ 9 نظر / 2 بازدید
ترانه

اینها یعنی اینکه از بازی خسته شدی؟

قورباغه درختی

فکر می کردم این دورویی تموم می شه اما امروز می بینم که همیشه یه چیزایی رو باید از یه کسایی مخفی کرد این روزا دیگه ظاهر و باطن یکی بودن حرف خنده داریه!

دلارام

همه ما یه بازیگریم.... همه یجایی برای ادامه و بقا"‌بازی میکنیم.. این نقابها یه جاهایی رو میشه و یه جاهایی بدون کمترین شکی ادامه پیدا میکنه.......

رها

خب همیشه از دوست داشتن دم زدن راحتتره از انجام دادنش. اما من فکر میکنم اهمیتش اگر بیشتر نباشه کمتر نیست.

سورنا

سلام من اسم این حالت رو می‌ذارم (دل به حال خود سوختگی) زیاد تند نرو مردها اهل چند چیز نیستند یکی بروز شدید یا کامل احساساته یکی شمردن ضعف ها و مزیت‌ها و یکی دیگه برتری دادن احساسات به تجربه‌است والا اگه غیر از این بود شاید حرف دل اونا سوزناک‌تر و خرد کننده تر بود (گفت و گو آیین درویشی نبود ور نه با تو ماجراها داشتیم) جدی نگیر[خداحافظ][عینک][عینک]

آتوسا به سورنا

من غیر همین حرفایی که شما فرمودین گفتم؟! بعد هم ما که منع گفت و شنود نکردیم، کردیم؟!!!!

شبنم

نمی دونم اقتضای سنه یا ایام من هم این روزها از چیزی که به اصطلاح بهش حس خوب میگن به شدت خالی هستم دوا در مونشو پیدا کردی به من هم خبر بده البته این نوشته های جدیدت منو به این نتیجه رسوند .

سارا2

می دونی فقط تو اینجوری نیستی واین فکر مال خیلی از ما زنهاست.علتش هم اینه که کلا زنها احساساتی هستندومردها نه! از صدهزار سال پیش هم همین بوده .احساسات جز’ خصلت زنهاست حتی اگر مردها به زبان هم بیارند ولی احساساتشان به اندازه زنها نیست.قانون آفرینش هست! اگر اینجوری قبولش کنی آرامش بیشتری پیدا می کنی و انتظاراتت کمتر می شه وبه خودت هم می بالی به خاطر احساسات لطیف وواقعی ات.حتی اگر به زبان هم نیایند ولی وجود دارند وطرف مقابل هم همیشه می دونه واز درون لذت می بره.