از کيميای مهر تو

 
وقت 2
نویسنده : - ساعت ٩:٤۸ ‎ب.ظ روز دوشنبه ۱٦ آذر ۱۳۸۸
 

امروز بعد از سالها صورتم رو بخور دادم. اینکه میگویم بعد از سالها اغراق نیست. یک زمانی، اینکار را یک هفته یا دو هفته یکبار انجام می‌دادم و البته ماسک صورت هم جای خودش رو داشت. مدتهاست که وقتی برای انجام این کارها پیدا نمیکنم. هر چند که اصولاً با بالا رفتن سن باید مراقبت بهتری از صورت کرد.

البته این تنها کاری نیست که وقت انجامش را ندارم. به گذشته‌ها که فکر میکنم، به سالهای دبیرستان و دانشگاه، تعجب میکنم که چطور میتونستم کارهای زیاد رو انجام بدم و وقت هم کم نیارم. فکرش رو که میکنم، مدرسه بود، انواع و اقسام کلاس تقویتی و کنکور هم بود، درسهایی که باید خونده می‌شد هم بود، کلاس نقاشی و بسکتبال هم بود، تلویزیون نگاه کردن هم بود، کتاب خوندن غیردرسی هم بود، حرف زدن با دوستها هم بود، مهمانی رفتن و با خانواده وقت گذاشتن هم بود و وقت برای خود داشتن (همین ماسک و بخور و ... هم بود). اما این روزها، همه اینکارها کنار گذاشته شدند. نهایت کار نه-ده ساعت کاری هست که انجام میدهم و تهیه غذایی برای شام و نهار فردا. چرا زمان اینقدر کوتاه شده؟‌ چرا وقت نمیکنم؟‌ چه چیزی فرق کرده است؟‌ این روزها بیشتر به این موضوع فکر میکنم و یکی از مهمترین تفاوتها، وجود اینترنت است. کار شرکت، خواب و اینترنت (گودر جالب و اما لعنتی) کارهایی هستند که بیشتر از همه در طول شبانه روز بهشون می‌پردازم. ایران که بودم، اوضاع بهتر بود. وبلاگ بود اما گودر نبود با ١٠٠٠+ آیتمی که باید صفرشان کرد و البته اینترنت هم دایال‌اپ بود و نمی‌شد بیش از یکی-دو ساعت تلفن را مشغول کرد. اما اینجا،‌ همین‌که به خونه میرسم،‌ قبل از عوض کردن لباسها،‌ کامپیوتر رو روشن میکنم و بعد مثل فریضه الهی که باید اول وقت انجام بشه اول ای-میلهام رو چک میکنم، بعد گودر،‌ بعد هم فیس‌بوک. و تازه به همین هم بسنده نمیکنم و وقتی همه آیتمها صفرند میشینم و گاه‌گداری دگمه اف-۵ رو فشار میدم به این امید که یکی از بلاگرهای محبوبم آپ کرده باشه یا یکی از دوستانم آیتمی رو به اشتراک گذاشته باشه.

احتمالاً معتاد شده‌ام. یعنی حتماً به اینترنت معتاد شده‌ام. باید شروع به ترک کنم. باید وقتم را باز کنم برای کارهای جدید‌تر و تجربه‌های واقعی‌تر. برای خلق یک اثر نقاشی یا ورزش یا حتی لاک زدن ناخنهام. باید برای زندگی کردن کمی وقت ایجاد کنم........


 
comment نظرات ()